Webmaster

Jak vytvářet webové stránky s ohledem na moderní trendy, SEO a samozřejmě i uživatelský dojem? Přečtěte si tipy pro webmastery.


Články o tvorbě webových stránek

Nástroje pro SEO a linkbuilding

Analýzy webových stránek nám výrazně usnadňují různé SEO nástroje. Některé webové "SEO nástroje" jsou zcela neužitečné a podvodné, zatímco jiné jsou hodnotné, seriózní a jsou využívány SEO konzultanty a zkušenými webmastery. V tomto článku vás seznámím se SEO nástroji, které vám mohou pomoci při práci na optimalizaci vašich stránek

štítky: 

Co bychom měli vědět o URL ve vztahu k SEO

Co je nejdůležitější na URL adrese ?

Nejdůležitější vlastností URL adresy z pohledu SEO i uživatelů je její trvalost. Pokud někomu chci předat informaci ve formě odkazu, tak zároveň předpokládám, že daná URL bude stále fungovat a bude tam i obsah, který jsem chtěl předat. Pokud se stane, že z nějakého důvodu je třeba změnit URL adresu, tak vždy je nutné provést redirect 301 ze staré URL na novou.

Přihlašte se o své autorství na Google

Občas se stává, že je hůře prokazováno autorství textů, nebo autor zapadne v záplavě jiných informací. I autoři si potřebují budovat svůj personální brand. Google pomocí služby Google+ umožnil autorům, aby se prezentovali přímo ve výsledcích vyhledávání na Google.

Zdrojový kód stránky a SEO

Dobré pozice ve výsledcích vyhledávání nejsou pouze otázkou obsahu a odkazů, ale hraje zde roli ještě jeden velmi důležitý hráč. Je to zdrojový kód webové stránky. Pokusím se proto vytyčit, jak vypadá ideální kód.

Antoine de Saint-Exupéry: Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale tehdy, když už nemůžete nic odebrat.

Mikroformáty a sématické weby: vliv na SEO

Sématické weby jsou budoucností v tvorbě webových stránek. V současné době vyhledávací roboti na běžné stránce nerozliší, co jsou kontaktní údaje, připravovaná událost, nebo poloha firmy v GPS . Sématický web je webová stránka obohacená o mikroformáty. Mikroformáty pak napomáhají různým aplikacím, aby se vyznaly ve Vaší webové stránce.