Přihlašte se o své autorství na Google

Občas se stává, že je hůře prokazováno autorství textů, nebo autor zapadne v záplavě jiných informací. I autoři si potřebují budovat svůj personální brand. Google pomocí služby Google+ teď umožnil autorům, aby se prezentovali přímo ve výsledcích vyhledávání na Google.

Snippet z vyhledávání na Google

Ověření pomocí emailu

V případě tohoto způsobu ověření budete potřebovat email na stejné doméně, na které publikujete. Tedy např. pro autorizaci článků na SEOwebmaster.cz bych potřeboval email s @seowebmaster.cz. Dále je nutné, aby u článku byli uváděni autoři.

Pokud to váš web umožňuje, tak pak můžete požádat o autorizaci emailu. Příjde vám email, který spárujete se svým Google+ účtem. Na svém profilu na Google Plus ještě musíte přidat web s vaším článkem do odkazů v sekci "Kam přispívám".

Parametr odkazu ?rel=author

Pro ověření autorství budete potřebovat vlastní profil na Google+. Ten pravděpodobně již máte, pokud máte registraci na jinou službu na Google.

O autorství obsahu se přihlásíte vložením kódu:
<a href="[url_profilu]?rel=author">Jméno autora</a>

Místo [url_profilu] zadejte URL svého profilu na Google+. Pokud odkaz nebude obsahovat ?rel=author, tak se autorství nepočítá. Dále budete na svém profilu muset přidat odkaz na stránku, na kterém máte text o jehož autorství se hlásíte. To je zpětná kontrola pro ověření autorství. Odkaz přidejte do sekce: "Kam přispívám".

Jestli se zadařilo zjistíte pomocí nástroje Rich Snippets.

Pozor ! Na vašem profilu musíte mít svoji "průkazovou" fotografii. Avataři se ve vyhledávání nezobrazují.

Matt Cutts o autorizaci obsahu