Lokalizované vyhledávání neumí lokalizovat

Lokalizované vyhledávání na Google je užitečný nástroj, ale ne vždy funguje tak, jak by měl. Smysl lokalizovaného vyhledávání je nabídnout uživateli firmu, která podniká v místě, kde se uživatel nachází. Lokalizace uživatele je určena jeho IP adresou, nebo nastavením lokality pod tlačítkem "Vyhledávací nástroje". Firma, která poskytuje službu, je lokalizovaná dle zápisu v Google Maps

Mladá Boleslav nebo Praha?

Při registraci firmy v Adresáři míst Google se zadává adresa firmy. Na tuto adresu pak dorazí korenspondenční lístek s pinem. Zadáním pin kódu si Google ověří reálnou existenci firmy na zadané adrese.

Stejně tak jsem postupoval v případě registrace firmy Mgr. Jaroslav Havlíček - doučování matematiky se sídlem na Praze 9. Tuto aktivitu jsem vykonával již několikrát a vždy lokalizace fungovala bez problému. Až u tohoto zápisu došlo ke zmatené lokalizaci. Při vyhledávání dotazu "doučování matematiky" na Google se při lokalizaci na Mladou Boleslav zápis zobrazuje, ale při lokalizaci vyhledávače na Prahu, kde firma skutečně sídlí, se zápis nezobrazí. V Adresáří míst ( Google Places) je zaškrtnuté poskytování služby v sídle firmy. Logicky by se měl zápis zobrazovat při vyhledávání lokalizovaném na Prahu, ale nikoliv na Mladou Boleslav. Chybu jsem sice hlásil Googlu, ale bohužel bez odezvy.

Chyba v Google Places

Vyzkoušej nás

Nechejte nás hlídat a kontrolovat váš projekt.

a připoj se k 877 projektům