Meta keywords

Meta keywords jsou HTML meta tag, který měl sloužit lepší specifikaci obsahu webu. Meta keywords bylo ovšem často využíváno k manipulování s výsledky vyhledávání. V současné době ho internetové vyhledávače ignorují. Vyjímkou je pouze vyhledávač Bing.

Historické využití meta keywords

Meta keywords je již překonaný tag. V minulosti měl obsahovat cca 4 klíčová slova, která byla relevantní k obsahu webu. V praxi se ovšem do meta keywords psaly i desítky klíčových slov. Jelikož meta keywords bylo takto hojně využíváno spamery, tak se jeho význam minimalizoval. Meta keywords využívají také katalogy, které je používají ke správnému zařazení do kategorie.

Zápis meta keywords

<meta name="keywords" content="klíčová slova, meta tagy, SEO, historie">

Matoucí SEO analyzátory

Meta keywords patří k historii a jejich vliv na SEO je neutrální, dle některých zdrojů i negativní. Různé "SEO analyzátory" ovšem nereflektují aktuální situaci a tak matou laiky. Ve výsledku jsou laici zmatení a mají pocit, že nemají "dobré SEO", jelikož jim na webu chybí zastaralý HTML tag.

Meta kewords u zpráv

Google používá obdobu meta keywords u zpráv. Zápis tagu je ovšem jiný. Tento tag se používá jen u informačních portálech ( news), které jsou indexované do Google Zprávy <meta name="news_keywords" content="SEO novinky, Google keywords, meta tagy">

Vyzkoušej nás

Nechejte nás hlídat a kontrolovat váš projekt.

a připoj se k 866 projektům