Koho by jste měli znát z oblasti SEO

Fóra o tvorbě webů a SEO jsou přeplněná SEO konzultanty, ale jen někteří jsou skuteční odborníci. Koho se vyplatí sledovat a u koho ztrácíte čas? V tomto článku se pokusím vytvořit seznam nejdůležitějších osobností SEO odvětví.

Matt Cutts

Chcete ověřit odbornost SEO konzultanta? Zeptejte se ho na Matta! Pokud ho nezná, tak si najděte někoho jiného. Proč by ho měl každý SEO konzultant znát? Protože je to šéf webspam týmů Googlu. Matt Cutts je autor oblíbených aktualizací algoritmu vyhledávání, které známe pod jmény Google Penguin a Google Panda.

Danny Sullivan

Danny zakládal Search Engine Land a Marketing Land. Je považovaný za guru optimalizace pro vyhledávače.

Dušan Janovský - Yuhů

Dušan Janovský je autorem populárního webu Jak psát web. V současnosti pracuje v Seznam.cz v oddělení fulltextu.

Marek Prokop

Marek Prokop je veterán českého SEO odvětví. Pracoval ve firmě Dobrý web, ze které později odešel a spoluzakládal H1.cz. Nakonec opustil i H1.cz a založil si vlastní firmu Prokop software.

Pavel Ungr - cody

Pavel Ungr v současnosti pracuje jako SEO konzultant v H1.cz. Můžete ho také potkat jako lektora na školeních a účastní se i diskuzích na internetových fórech.

Robert Němec

Robert Němec není typický SEO konzultant, ale zaměřuje se víceméně na multikanálový marketing. Setkat se s ním můžete i na školeních o SEO. Založil internetovou agenturu RobertNemec.com.

Michal Kubíček

Michal Kubíček je autor knih o SEO a linkbuildingu. Je praděpodobně prvním autorem, se kterým se začátečníci se zájmem o SEO setkají. Michal je v současnosti vlastníkem firmy PRONETmedia, s.r.o. .

Zdeněk Dvořák - linki

Zdeněk Dvořák je autorem webu Linki.cz. Specializuje se hlavně na linkbuilding (off page SEO). Můžete ho potkat i na fórech o internetovém marketingu. V rámci ČR patří mezi TOP linkbuildery.

Luděk Kvapil - siva01

Luděk Kvapil je hlavním autorem SEOwebmaster.cz. Vyplatí se mě sledovat, protože jsem posedlý vyhledávači a internetovým marketingem. Sleduji desítky odborníků, kteří tu ani nejsou vyjmenovaní, protože nespadají přímo do oblasti SEO. Pokud se něco děje, tak o tom budu vědět ;).

Vyzkoušej nás

Nechejte nás hlídat a kontrolovat váš projekt.

a připoj se k 877 projektům