Pay Per Post reklama a trhy copywriterů

Tvorba obsahu je jednou z nejdůležitějších metod internetového marketingu. Ne nadarmo občas slýcháme rčení "obsah je král". Je to právě obsah, který přivádí čtenáře a motivuje je k návratu. Kde ovšem sebrat články, popisky a slogany, když nejste literární typ? Pay Per Post znamená platbu za článek / status. Většinou se jedná o publikaci obsahu inzerenta na blogu nebo elektronickém magazínu. Může se jednat i o placený tweet, nebo placený status na Facebooku, či Google Plus.

Placla

PlaclaPlacla je nejstarší funkční český PPP systém. Minimální částka pro dobití peněženky inzerenta je 2200 Kč. Minimální částka pro výplatu copywritera je 500Kč. Minimální cena za článek je 220 Kč. Systém funguje na základě poptávky inzerenta, na kterou reagují blogeři. Pokud inzerent blog schválí, tak blogger napíše článek, který opět prochází procesem schvalování a poté je za něj přiznaná odměna. Placla umožnuje arbitráže v případě sporu o odměnu za článek. V systému Placla je větší množství webů a tedy více prostoru pro inzerenty. Blogeři i inzerenti si Placlu chválí. Blogeři oceňují zejména spolehlivost v proplácení článků a množství poptávek. Inzerenti zase vítají velké množství blogů a webů, kde lze inzerovat.

GuestBlogging

Guest BloggingGuestBlogging zprostředkovává kontakt copywriterů a médií (majitelů webů). Články jsou tříděné do několika kategorií. Celý článek je viditelný a můžete si ho tedy přečíst i ověřit jeho originalitu. Odměna za článek je buď finanční, nebo ve formě zpětného odkazu. Publikující médium je vybráno formou aukce (předložení nejlepší nabídky autorovi). Médium i autor mají možnost ohodnotit vzájemnou spolupráci. Nevýhodou systému je málo aktivních bloggerů. Aukce článku trvají téměř nekončně dlouho.

KupČlánek

Kup ČlánekKupČlánek zprostředkovává kontakt mezi inzerenty a majiteli webů a blogů. Inzerent může hromadně poptat článek na více webech v rámci stejné kategorie. Minimální cena za článek je 75 Kč. Minimální dobití peněženky je 200Kč. Každý copywriter si může nastavit své ceny dle libosti. Výplata za napsané a publikované články není omezena částkou.

Post Genius

Post Genius'Post Genius je mezinárodní PPP systém s českou lokalizací. Sídlo firmy je v USA. Služba je proto omezena jen na plátce DPH. Z tohoto důvodu se v ČR příliš neuchytil. Ceny článku jsou od 100 Kč. Minimální platba pro inzerenta je 500 Kč. Minimální částka pro výplatu bloggera je 1000 Kč. Systém nemá přehledný systém kategorií. Filtrace je pouze pomocí ranků a výše částky, kteru chceme investovat do nákupu článku. Blogeři si stěžují na velmi opožděné vyplácení odměny za články a neschopnost firmy situaci řešit.

WebPost

Web PostWeb Post je další český PPP systém. Nejedná se o ovšem o klasické PPP systém, ale spíše o systém na prodej ranků. To se odráží i v maximální ceně za článek, která není určena kvalitou webu, ale pouze ranky. Minimální vklad inzerenta je 300 Kč. Minimální částka pro výplatu blogera je taktéž 300 Kč. Systém je vhodný pro inzerenty, ale neexistuje motivace pro přidání kvalitnějších blogů, proto jsou inzertní možnosti omezené.

Vyzkoušej nás

Nechejte nás hlídat a kontrolovat váš projekt.

a připoj se k 866 projektům