Linkbuilding - budování odkazů

Odkazy jsou důležitý OFF PAGE SEO faktor. Čím více získáme kvalitních odkazů pro náš web, tím lépe bude tato webová stránka hodnocena vyhledávači. Tato prestiž stránky dostala název rank.

Jak efektivně tvořit odkazy ?

Není odkaz, jako odkaz. Odkaz, který obsahuje špatně zvolené klíčové slovo, nebo odkazuje na nevhodnou URL, či postrádá doprovodný text, je méněcenný odkaz. Některé typy odkazů mají přímo negativní vliv.

Anchor text

Text odkazu (anchor) hraje důležitou roli v posuzování odkazu. Důležité je, aby text odkazu stručně popisoval, jaký je obsah na stránce, na kterou míří odkaz. Pokud odkazy budujeme cílevědomě, tak je nutné text odkazu střídat a občas použít i odkaz ve formě URL. Při posuzování přirozenosti odkazu se totiž přihlíží na "nepřirozenou" četnost určitého anchoru. Pokud by jste měli všechny odkazy naprosto totožné, tak na vás padne podezření z pokusu s manipulací výsledky vyhledávání. Je to jeden z faktorů, které jsou začleněné v Google Penguin update.

Směrování odkazu

Odkaz má vždy směřovat na stránku, která obsahuje obsah, který je relevantní k dotazu. Pokud tedy budu chtít podpořit frázi "budování odkazů", tak budu cílit na tento článek. Pokud si nejste jisti, která stránka je nejlepší, tak posilujte tu, která je prostě na zadané klíčové slovo nejsilnější. To zjistíme v našem případě přes operátor site: . Nejsilnější stránka na zadané klíčové slovo bude zobrazena jako první ve výsledku vyhledávání. Zadejte do vyhledávače: site:jmenovasidomeny.koncovka klicoveslovo

Kde získat odkazy ?

Nejlepší odkazy jsou ty, které vzniknou bez vašeho přičinění. Přirozné odkazy vznikají tím, že na vás někdo sám dobrovolně odkáže, doporučí váš web. Vhodné způsoby, jak získávat odkazy je psaní blogu, účast v odborných diskuzích (opatrně: tenká hranice ke komentářovému spamu), publikace článků na odborných webech. Dále lze používat kvalitní katalogy. Ty poznáte tak, že se zobrazují ve výsledcích vyhledávání na klíčové slovo, které určuje váš předmět podnikání.

Kladivo na spamery - Google Penguin update

Vyhledávače se stále snaží zvyšovat kvalitu výsledků. Linkbuildeři ovšem ničí základní předpoklady rankového ohodnocení. Prestiž totiž lze získat tvorbou kvalitního obsahu, ale také masovou linkbuildingovou kampaní. Google Penguin update nastavil sankce, za ne zcela čisté způsoby linkbuildingu.

Zakázané metody linkbuildingu

Používání zakázaných metod linkbuildingu vede k penalizaci na určité klíčové slovo. Veškeré náklady na linkbuilding tak příjdou vniveč. Jsou zakázané všechny nepřirozené způsoby získávání odkazů. Mezi zakázané metody linkbuildingu patří:
  • málo kvalitní katalogy
  • články na PR webech
  • placené odkazy
  • výměna odkazů
Pokud se již podařilo získat penalizaci, tak vám příjde zpráva do Google Webmasters. Zakázaných odkazů se ovšem můžete zřeknout pomocí disavow tool. Poté můžete doufat v zrušení penalizace.

Vyzkoušej nás

Nechejte nás hlídat a kontrolovat váš projekt.

a připoj se k 866 projektům